İSTANBUL

Sonbahar

Sadece kendin ol!

Sonbahar

PAYLAŞ

Hazan mevsimi sonbahar. Ömrümden kaç sonbahar geçti. Kimbilir kaç sayısız hüzün, kaç sayısız mutluluk..
Bir ah çeksem karşıki dağlar yıkılır misali ruh halim. Bir doğaya bakarım bir de kendime. İçime hüzün çöker. Nasıl da ruh halini etkiler bir mevsim diye düşünürken duygusallığın içinde bulursun kendini.
Ağaçlar sakin sessiz, sararmış yapraklarını tek tek dökerken ne hüzünlü duruyorlar karşıdan. Baharda yapraklandıklarında, çiçekleri açtığında hani ne mutlu görünüyorlardı. Tıpkı bizim gibi kıpır kıpır. Son bahar demişler adına baharın sonu. Ömrünün sonu gibi. Bir melankolik ruh hali var havada mevsime yakışır. Hava kah yağmurlu kah bulutlu. Güneş yüzünü göstermeye yeminli sanki.. Tabiat ana uzun bir uykuya hazırlanıyor. Kimbilir belkide ölüyor bir dahaki bahara dirilmek üzere..
Bugün gök yarılmış sanki. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmuru seyrederken aklıma geliyor bir sonbahar gecesi kaybettiğim babacığım ve yine bir sonbahar daha geçen hafta kaybettiğim dayım. Birkaç gün sonra telefonum çalıyor bir yakınımın annesinin ölüm haberini alıyorum. Eimde olmadan gözlerimden yaşlar akıyor, tutamıyorum kendimi. Hüzün mevsimi sonbahar dertlerin depreştiği, duygusallığın mevsimi. Bir bir sevdiklerimizin bilinmeze göçtüğü mevsim. Ah bir de o güzel kuşlar buraları terk ediyor. Bir bir uzak diyarlara uçuyor. Buralar onlarsız mahzun, hüzünlü bir daha gelişlerini bekliyor..
Sonbahar her ne kadar hüzün mevsimi de olsa, duygusallığa itse de bizi, güzelliklerini de görmek gerek her şeyde olduğu gibi.
Güzel düşünceler sarıyor benliğimi. Herşeye rağmen sonbahar kış geçecek ilkbahar gelecek. Doğa canlanacak içimiz mutlulukla dolacak. Biliyoruz ki her gecenin bir sabahı var. Her kötü günün arkasından iyi günler bekliyor bizi.
Sevgiyle kalın.

Yorum yapılmamış

Yorumlarınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda cevaplayacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.