İSTANBUL

Kitap Fuarının ardından

Sadece kendin ol!

Kitap Fuarının ardından

PAYLAŞ


 

İstanbul Eskişehir arası sık sık gidip geliyorum. Eskişehir’i seviyorum. Kızımın burada oturması da burayı sevmemde büyük etken. Merak edenler için Eskişehir ile ilgili yazım ve çektiğim fotoğraflar burada

Bu hafta yine buradayım. Hafta sonu evimizde güzel bir kahvaltı yapıp kızımla beraber dışarı çıktık. Hafta içinde liseden bir arkadaşımla buluşmayı kararlaştırmıştık. Seneler sonra görüştüğümüz  arkadaşımın Mühendis olan kızı, kızımın da meslektaşı. Kızlar ve anneleri bir kafede buluştuk. Muhabbet sohbet derken zaman nasıl geçti anlamadık doğrusu. Tekrar görüşmek üzere ayrıldık.

Kızım “Anne Kitap Fuarı var” gidelim mi? Diye sorduğunda a harika bir fikir dedim. Fuarları seviyorum. Özellikle kitap fuarlarını. Eskişehir’de bir yerden bir yere ulaşım öyle rahat ki fuara yürüyerek gittik. İstanbul’da olsa zamanın çoğu yolda geçerdi. Bu durumdan öyle keyifleniyor, mutlu oluyor ki insan  anlatamam. Hemencecik oraya vardık. ? İstanbul kadar büyük olmasa da çok güzel buldum. Daha da güzelleştirebilir. Zaten bu sene kitap fuarının 2. yapılmış. İlerleyen zamanlarda eksikler tamamlanabilir. Fuar tanıtımı da bana göre çok yetersiz çoğu kişinin haberi bile olmamış gibi gözüküyor. Seneye daha büyük bir duyuru yapılabilir.

 

Konuk yazarlar: Sırasıyla 6 Ekim Cuma Ayşe Kulin, Şükrü Erbaş, Bahadır Yenişehirlioğlu, 7 Ekim Pazar Uğur Dündar, Saniye Bencik Kangal, İlker Başbuğ, Emre Dorman, İlhami Algör, Ahmet Selçuk İlkan 12 Ekim Cuma Şermin Yaşar 13 Ekim Cumartesi Kahraman Tazeoglu, İnci Aral, Selçuk Erdem, Ali Lidar, Murat Menteş, Yılmaz Özdil, Ataol Behramoğlu, Tuğçe Işınsu, Büşra Sanay 14 Ekim Pazar Osman Pamukoğlu, Ahmet Ümit, Enver Aysever, Hulki Cevizoğlu

 

Katılamıyanlar üzülmesin diyemeyecegim çok şey kaçırdınız güzel bir Fuardı açıkcası. Artık seneye kısmet diyelim. ?

Eskişehir için sevindirici bir organizasyon olmuş. Böyle güzel etkinlikler burayı daha da güzel kılıyor…

Çadırdan içeri girip kitapların olduğu stantları gezmeye başladık. Fuarın son günü olmasına rağmen yoğun bir kalabalık göremedim ne yazik ki. Belki yukarıda bahsettiğim gibi tanıtım eksikliği olabilir diye düşünüyorum. İçeri girdiğimizde yazarlar masalarında oturmuş okuyucuların kitaplarını imzalayarak onlarla sohbet ediyorlardı. Artık fuarın son günüydü ve ancak 2 yazarımız o gün oradaydı. Ceviz kabuğu programını beğenerek seyrettiğim Hulki Cevizoğlu ve Heparın kurucusu Osman Pamukoğlu paşamıza kitaplarını imzalatmak için sıraya girdik. Ufak bir sohbet ve fotoğraf çekiminden sonra diğer standlardan  da  bir kaç kitap daha alıp oradan ayrıldık.

Bir Kitap Fuarı’nı daha gezmenin vermiş olduğu mutlulukla seneye tekrar gelmeyi umut ederek yine yürüyerek eve doğru geri döndük. Seneye tekrar Kitap Fuarı’nda buluşmak üzere sevgiler ?

Bir başka Fuar etkinliği : 11-16 Aralık 2018 Eskişehir Kitap Fuarı

Yer: Eskişehir Ticaret Odası- Tüyap Fuar Merkezi

 

Yorumlar: 31

 1. […] Fotoğraflarla ilgili bilgilere ilave ekleme yapacak olan okurlarım olursa çok sevinirim. Eskişehir kitap fuarını da ziyaret etme fırsatı buldum. Okumak isteyenler için yazım burada […]

 2. Arif Öztürk dedi ki:

  Kitap fuarlarını ben de çok seviyorum 🙂

 3. jdsezer dedi ki:

  Fuar gezileri gibisi yok çok güzel zengin bir içerik olmuş saadet hanım başarılar diliyorum.

 4. Rebecca dedi ki:

  This looks like fun! Thank you for sharing! Beautiful family!

 5. Kitap fuarlarını çok severim,Eskişehir için de güzel bir etkinlik olmuş ?❤

 6. Kitap fuarını eğlence mekanlarına tercih eden bir evladınızın olması ne kadar gurur verici
  Bizde kızımla kitap fuarına gidiyoruz ama şimdilik sadece İzmir kitap fuarı ? darısı insallah diger şehirlerin kitap fuarlarına
  Sevgiler ??

  • Saadet Sezer dedi ki:

   Teşekkür ederim. Ne güzel siz de kızınızla gidiyormuşsunuz. Bütün evlatlarımız hep böyle olsun inşallah. Kitap okumayı seven, bilinçli bireyler olsunlar. Eskişehir Kitap fuarına da bekleriz. Sevgiler ? ?

 7. Eda dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık. Bu sene Zonguldakta da bir kitap fuarı yapıldı ilkiydi. Ahmet Ümit ile orada tanışma fırsatımız oldu… kitap fuarlarını çok seviyorum ben de. Fakat ilk kez katılabildim maalesef küçük yerlerde yaşamın zorlukları. Umarım her yerde yaygınlaşır fuarlar… sevgiler…

  • Saadet Sezer dedi ki:

   Çok teşekkür ederim. İnşallah Kitap fuarları daha çok yaygınlaşır ve okuyan oranı da daha fazlalaşır. Sevgilerimle ?

 8. Kitap fuarlarını dolaşmak çok zevkli oluyor. Sizin içinde oldukça güzel olmuş bu Eskişehir gezisi ,umarım tekrar denk gelirsiniz fuara ?

  • Saadet Sezer dedi ki:

   Teşekkür ederim. Çok iyi geldi gerçekten. Allah kısmet ederse bir dahaki Eskişehir gezimi fuar zamanına denk getirmeyi düşünüyorum. Sevgilerimle ?

 9. Kitap fuarlarını çok severim.Eskişehir de çok güzel 🙂 Bursa’dan günü birlik gezmeye gidiyoruz.Ve orada Osman Pamukoğlu’nu gördüm.Kendisini çok severim.
  Saadet hanımcım yorum formunuza bir düzensizlik var bende 🙁

  • Saadet Sezer dedi ki:

   Sibel Hanımcığım maalesef son yazımı yayınladıktan sonra ayarlarda sıkıntılar olmaya başladı. Yazımda paylaştığım fotoğraflar telefonlarda gözükmüyor. Yazılarıma girip düzeltmek istediğimde kodlamalarla karışık yazılar gözüküyor. Ya ayarlarda bir yanlışlık yaptım ya da bilmediğim başka problemler var. Ne yapacağımı bilemiyorum. 🙁 Yeni yazı hazırlayacağım tinymce advanced eklentisinde yaptığım ayarlar kayboldu tekrar güncelliyorum fakat ayarlar yazının olduğu alanda belirmiyor. Temayı değiştirsem tekrar ayarlasam olur mu acaba ?

 10. Fuara katılım maalesef istenen düzeyde olmamasına karşılık, kitap fiyatları da uçuktu. Ben ki kitap kurduyum. Fuardan en az 5-6 kitap almadan çıkmazdım. Sıfır kitapla çıktım. Çünkü nette daha uygun. Özellikle şu dönemde kalkıp fazladan verecek tek kuruşum yok. Netten daha uyguna aldığım kitabı neden fuardan alayım ki? Maalesef ben memnun ayrılmadım ve fuara giden kaç kişiye sorduysam ya hiç ya da tek kitap alarak ayrılmış. Sizin için güzel fuar olması sevindirici. Sevgilerimle ?

  • Saadet Sezer dedi ki:

   Doğru haklısınız kitap fiyatları daha uygun olmalı ki daha çok kişi alıp okusun. Fuarın amacı bu olmalı. Ama yine de kitap fuarlarını gezmeyi seviyorum ben.?

 11. Güzel bir fuar olmuş.Ben de üniversiteyi Eskişehir’de okuduğum için pek severim 🙂

 12. Yazar Yildirim dedi ki:

  hulki cevizoğlu ve osman pamukoğlu ile fotograf çektirmeniz ne güzel olmuş..ikisi de sevilen yazarlardan..hulki cevizoğlu’nun “1919 Gizli ABD İşgali” Türkiye’deki ilk çizgi romanlı kitap ünvanına sahip sanmıyorsam..okumak lazım..✔?

  • Saadet Sezer dedi ki:

   Ayrıca Osman Pamukoğlu Paşa çok değerli bir komutan. Bu vatan için yaptıkları unutulmaz. Hulki Cevizoğlu ve Osman Pamukoğlu’nun kitaplarını okumak kısmet olmamıştı. Bu fuar vesilesiyle kitaplarını alıp, imzalatmış olduk. Evet dediğin kitabı da aldık ?

 13. Cerazza dedi ki:

  Kitap fuarına götüren bir evladınızın olması çok güzel . Eğlenceli bir anlatım olmuş yüreğinize sağlık.

 14. Kitap fuarlarini cok severim. Gencken cok da calistim fuarlarda ?

 15. ben de çok seviyorum kitap fuarlarını

 16. Saadet Sezer dedi ki:

  Esra Hanımcığım gerçekten kitap fuarları keyifli oluyor. Kitapları imzalatmak da ayrı bir keyif 🙂

 17. Esra dedi ki:

  Kitap fuarlarını çok severim, imzalı kitaplar da harika olur 🙂

Yorumlarınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda cevaplayacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.