İSTANBUL

Gezi-yorum

Sadece kendin ol!

Gezi-yorum

PAYLAŞ
İstanbul Fenerbahçe’de görülen yeşil papağanlar.Bu kuşların Oradan geçmekte olan,kuş yüklü bir gemiden kaçtıkları ve Fenerbahçe sahilde çoğaldığı söylenir. Çok ilginçtir kargaların ötüşünü taklit ediyorlar. Fotoğrafı  ters açıdan çektiğim için renkleri fazla belli olmadı.Zaten hemen kaçıyorlar,pozu zor yakaladım?
Yola çıkmadan İstanbul
Sığırcık kuşları
Bilecik yolu
Adapazarı daha karlı

Merhaba dostlar bu hafta hiç aklımda yokken  yol göründü.? Eşim ve oğlumla Eskişehir’e doğru yola çıktık. Orada kızıma uğrayıp Kütahya’ya geçeceğiz. Kızım İstanbul’u sevmiyor, Eskişehir’i daha çok sevdi.
İstanbul’un havası çok soğuk değil. Bu sene kış da pek fazla olmadı. Eskişehir çok güzel sevdiğim bir şehir fakat havası acayip soğuk. Doğduğum büyüdüğüm şehir Kütahya da çok soğuktur. Eskişehir’e uzaklığı 1 saat kadar mesafededir. Çocukluğumuzda kışlar daha soğuk olurdu. Soğuklarda okula gidip gelirken hiçte şikayet etmezdik. Aksine kar yağınca çok mutlu olurduk. Evimiz sobalı olmasına rağmen kışın ayazını hiç hissetmezdik. Bunun nedeni annemin çok fazla kömür tüketmesi olabilir. Annemin tükettiği kömürü duyanlar şöyle bir duraksıyor, gerçekten inanamıyorlar ? Ne yapsın anneciğim bizi üşütmek istemiyordu herhalde….

İnsan bulunduğu yere alışıyor sanırım. İstanbul’dan sonra  Eskişehir ve Kütahya çok soğuk geliyor bana. Burada yaşayamam  gibi geliyor.? Dedim ya insan bulunduğu yere alışıyor. Kim bilir havasına alışır yaşayabilirim de.
Soğuklarda fazla gezemiyor insan. Kapalı mekanlarda veya evde oturarak vakit geçirebiliyoruz anca.

Eskişehir haller gençlik merkezi

Eskişehir bir öğrenci şehri cıvıl cıvıl gençlerin yoğunlukta olduğu çok canlı bir şehir.İstanbul gibi sabahlara kadar uyumayan hareketli bir şehir.
Bugün sabah programında spiker 2017 verilerine göre havası en temiz şehir Eskişehir,havası en kirli şehir İstanbul olduğunu söyledi. Ayrıca Eskişehir en yaşanabilir şehirler arasındaymış. Bir de soğuğu olmasa ?

 

Şehrin ortasından geçen Eskişehir porsuk çayı

Memleketimden görüntüler eşliğinde,

Kütahya türküleri

İyi seyirler

Yorumlar: 12

 1. Saadet Sezer dedi ki:

  Teşekkür ediyorum ? Sevgiler

 2. Gizem Gürler dedi ki:

  Fotoğraflar ve mekanlar harika gözüküyor ?

 3. Saadet Sezer dedi ki:

  İyi yapmış ? Gerçekten çok soğuk.Bende 10 gün kalıp kaçıyorum ?

 4. Arkadaşım Eskişehirli olduğu için 2 kez gitmiştim. Ama şimdi kendisi Antalyaya göçtü, soğuktan bıkmış.

 5. Saadet Sezer dedi ki:

  Teşekkür ederim ? Kuşlar uyum sağladılar buralara,baya bi çoğaldılar.Çok güzeller ? Sevgiler.

 6. Ne güzel gezmişsiniz . ? O papağanları eşim de görmüş . Fotoğrafını atmıştı bana . ? Çok güzeller be oraya yerleşmiş olmalarını ben çok sevdim . ? Sevgiler . ?

 7. Saadet Sezer dedi ki:

  Gezmeyi çok seviyorum,fırsat buldukça geziyorum ? Baharda yada yazın gidip,görmenizi tavsiye ederim ? İçinde su olan bütün şehirleri seviyorum.Deniz,göl.akarsu,çay hangisi olursa farketmez.Su hayat demektir,hayat buluyorum ?

 8. İmkaniniz ve sagliginiz varsa gezin valla ohh 🙂 son görsel cok hosuma gitti benim. Porsuk cayinida merak ediyorum ama nasip gidemedim daha ?

 9. Saadet Sezer dedi ki:

  Aa teşekkür ederim ? Yazmaya çalışacağım bakalım ? Sevgiler

 10. Hihih iyiyik tabisi 😀 ^-^ Mime ekledim seni 🙂 sevgiler <3

 11. Saadet Sezer dedi ki:

  Evet Kütahya'dayım ? Kütahyalı olmana sevindim.Kütahya'lılar iyidir ?

 12. Waw kütahyaya mi geldin biliyomusun bende kutahyaliyim?

Yorumlarınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda cevaplayacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.