İSTANBUL

Akşam oldu hüzünlendim ben yine

Sadece kendin ol!

Akşam oldu hüzünlendim ben yine

PAYLAŞ

Ramazan ramazan dedik o da bitiyor. Her sayılı gün gibi ramazanın da sonuna doğru geliyoruz. Malumunuz ramazan sonu bayram. Bayram yaklaşırken ben de o eski bayramlar demeden kendimi alamıyorum. Bu güzel günlerde sevdiklerimizle birlikte olmak en özeli. Bayramın amacına yakışır biçimde sevdiklerimle birlikte olmak beni heyecanlandırıyor aynı zaman da keyiflendiriyor da..

Tabii kaybettiğimiz sevdiklerimiz de hüzünlendiriyor.. Hüzün, mutluluk, sevinç hepsi bir arada hayatımızın içinde. Maalesef ki hayat böyle.

Bugün bayramı düşünürken Babacığım geldi aklıma. Annem ramazanı bizimle geçiriyor.  İstanbul’u doyasıya gezdiriyorum onu. çok mutlu. Onu mutlu görünce ben de mutlu oluyorum. Babam da yanımızda olsaydı o da çok mutlu olurdu. Çok severdi gezmeyi. Hep onu anıyoruz. Öldüğünüzde arkanızdan güzel anılar bırakmak çok önemli. Güzelliklerle anılıyorsunuz. Ah babacığım bana verdiğin öğütler hep aklımda. Rahat uyu mekanın cennet olsun..

 

Bayramda hep beraber Adada olacağız. Çocuklarım ve kardeşlerim de gelecek inşallah. Eski bayramlarda memleketimize gider babamların ellerini öper, gönüllerini alır geri dönerdik. Çok güzel bayramlardı. Bayram vesilesiyle eş dost herkesi görüyorduk. Ömrümüz hep uzaklarda geçti. Doğusu batısı Türkiye’nin her bölgesini gördük..Eşimle  çocuklarımızı tek başımıza büyüttük. Sıkıntı çok çektik. Çok şükür dürüst, sevecen, ahlaklı, saygılı yetiştirdik onları.. Çok şükür..

Bayramlarda sohbet, muhabbet, misafir ziyaretleri bir başka güzeldi. O bayram havası, bayram kokusu hala zihnimde canlanıyor. Sevdiklerimizin olmadığı ilk bayram hüzünlü geçerdi. Muhabbetlerimizde sevdiklerimizi anar, onlarla hüzünlenirdik..

İşte yine babasız geçireceğimiz bir bayram. Allah tüm sevdiklerime sağlık versin, geçinden versin.. Üst komşumun annesi de 40 yaşlarında vefat etmiş.  Onun da babası zaman zaman yanına kalmaya geliyor. Annenin kıymetini bil annenin olmaması çok zor der bana her zaman. Babanın yokluğu da zor fakat annenin yokluğu daha zormuş der annesini kaybeden arkadaşlarım.  Her ne yaşta olursa olsun anneniz hep yanınızda olsun istiyorsunuz.. Düşündüm de ananem öldüğünde 87 yaşındaydı. Üzülmüştüm tabi ki ama yaşlı olduğu için yaşlı zaten demiştik. Fakat annemin çok üzüldüğünü görünce şaşırmıştım. Demek ki her ne yaşta olursa olsun annelerin kaybı zor geliyormuş.

Annelerimizin babalarımızın sevdiklerimizin kıymetini onlar sağ iken bilelim. Öldükten sonra bilsen artık hiç bir önemi yok bana göre..

Okuyucularıma duam Bayrama hep birlikte sağlıkla ulaşmayı Allah hepimize nasip etsin..

Bayramınızı sevdiklerinizle mutlu, huzurlu  bol muhabbetli geçirmeniz dileğimle.. Sevgiyle kalın..

 

 

 

Yorumlar: 2

  1. Mekanı cennet olsun inşaallah. Kalanlarımıza sağlık ve uzun ömür dilerim. Emeğinize sağlık. Kesinlikle anne ve babanın kıymetini bilmemiz gerekli 🙁

Yorumlarınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda cevaplayacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.