İSTANBUL

Yeni yıl

Sadece kendin ol!

Yeni yıl

PAYLAŞ

Merhaba blog sever dostlarım. Güneşli fakat serin bir Aralık ayının bu son haftasında daha yeni yıla yaklaşırken hala kar  yağmasını dört gözle beklemekteyim. İnşallah yılbaşı akşamı bize sürpriz yapar. Çocukluğumdan beri yeni yıla kar yağışıyla girmek beni hep mutlu etmiştir. Kar ile yeni yılı hep özleştirmişimdir. O Yıllarda camdan gökyüzüne bakarak karın yağıp yağmadığını kontrol ederdim. Eğer yağmıyorsa çok üzülürdüm. Allaha dua ederdim yağsın diye. Bu yaşıma gelmiş olsamda, hâlâ her yeni yıla girişte camın önüne gidip gökyüzüne bakıyorum kar yağıyor mu diye? Bilmiyorum sizler de yeni yılda hiç kar yağışını beklediniz mi? Karın güzelliğinin dışında yağmaması tarım için sıkıntılı. Ekinler, toprak yağış bekliyor. Baraj suları azaldı. Kuraklık maalesef kapıda.

Yeni bir yıla sayılı günler kala, sonuna geldiğimiz bu senenin hızla geçtiğini, bu yıldan hiç bir şey anlamadığımı itiraf etmeliyim. Bana göre yeni bir yıl demek yeni bir yaş almak, yaşlanmak demek.
Çocukluğumuzda yeni yıla girerken televizyonlarda yeni yıl programları olur, çoğu Aile yeni yıla girdiğimiz geceyi Televizyon karşısında geçirirdi. O yıllarda arkadaşlarla birbirimize yeni yıla girerken o gece ne yapmayı düşünüyorsunuz diye sorduğumuzda ptt yapacağız derdik:)) Pijama, terlik, televizyon demekti bu.

Çocukluk ve gençlik yıllarımda yeni yıla girerken sevdiklerim için hep sağlık, mutluluk dilemişimdir. Ülkemiz için Dünya için barış, huzur istemişimdir. O zamanlardan beridir dileklerim değişmedi hep aynı. Hatırlıyorum o yıllarda  Ortadoğu karışık, ekonomi kötü, iklim değişikliği başlamış..Bunları okudukça, duydukça hep üzülürdüm. Aslında hiç bir şey değişmedi her şey aynı belki fazlalığı var eksiği yok ne yazık ki..
Dünyamız için en büyük hayalim; savaşlar olmasın, insanlar birbirini öldürmesin, İnsanlar eşit şartlarda yaşasın. Doğamız pırıl pırıl tertemiz yeşilliği ve havasıyla en güzel şekilde bize hizmete devam etsin, herkes birbirine sevgi, saygı duysun, kötülük yok olsun..
Bu hayalim bir Dua,bir dilek olsun.İnşallah bir gün gerçekleşsin.

Yeni yıl, yeni beklentiler aslında. Her birimiz yeni beklentiler içine giriyoruz. 2021 yılına girerken umutlarımızın, hayallerimizin gerçekleşmesini diliyoruz. Yeniden her şey için yeni bir sayfa açıyoruz. 2020 yılında da aynı umutları, aynı hayalleri diledik belkide. Kimimiz hayallerini  gerçekleştirdi, kimimiz fazla şanslı değildi ne yazık ki. Umutlarını başka bir zamana erteledi…

Sıkıntılı, mutsuz geçirilen bir yılın sonunda yeni bir yıl insana umut vericidir. Sıkıntılı günlerin geride kaldığı bir daha yaşanılmayacağı yönünde beklenti oluşur. 2020 yılı yaşadığımız bütün yıllardan daha sıkıntılı bir yıl oldu maalesef. Korona virüsü bütün dünyayı etkisi altına aldı. Vefat edenler, hastanelerde hastalıkla mücadele edenler yanında virüse yakınlamayalım diye evlere kapanmak, maske kullanmak ayrı bir sıkıntıydı. Yeni bir yılın gelmesi hiç bir zamanda beklemediğimiz kadar beklenir oldu.

Her yeni bir yılın gelişiyle yeni kararlar alınır. Yapmak isteyipte yapamadığımız şeyler için yeni yıl bizim için bir fırsattır.

Geçmişte yapılan hataları, kaçırılan fırsatları düşünüp nerde hata yaptığımızı değerlendirip, yeni yılda tekrar yapmamaya çalışmak, bunu hayatımıza uygulamak bizi motive eder. Yani kısacası demem o ki Yeni yıla yeni umutlarla büyük motivasyonla gireriz.

Geçmiş yılda gerçekleştiremediğimiz hedeflerimize yeni yılda ulaşmayı ümit ederiz. Örneğin sigarayı bırakamamış bir kişi yeni yılda bırakmayı hedefler yada zayıflamayı isteyen birisi yeni yılda bu isteğine kavuşmayı düşler.

Evlenmek, çocuk sahibi olmak isteyen birçok insan yeni bir yıla yeni bir umutla ulaşmayı bekler.

Bazılarımız zengin olmak, güzel bir işe girmek, ev araba almak ister..

Bazılarımızda hasta olarak geçirdikleri bir yılı iyileşmiş olarak karşılamak ister.

Bireysel isteklerimiz bir yana hepimiz kardeşçe barış içinde bir yıl olmasını dileriz. Çocukların, kadınların ölmediği herkesin mutlu olduğu bir dünya olmasını isteriz. Bu yeni yılda farklı olarak ilk defa yaşamış olduğumuz bu virüsten bir an önce kurtulmayı 2021 in pandemisiz bir yıl olmasını bütün içtenliğimizle diliyoruz, umut ediyoruz..

Dilerim herkesin istekleri gerçek olsun…

Yeni bir yıl dedik, umutla bekledik

Her şey aynı kaldı değişmedi. Bilemezdik.

Düşlerimizi gerçekleştirmek istedik,

Aslında başka da bir şey istemedik…

Yeni bir yıl dedik, umutla bekledik.

Yaşanmamış gibiydi akıp giden zaman.

hatıraları geride bırakarak,

takvim sayfalarını eksilttik..

Yeni bir yıl dedik, umutla bekledik

Sevgi, huzur, mutluluk istedik.

 Hayallerimize kavuşmak için,

Bir ömür verdik..

Yeni bir yıl dedik, umutla bekledik

Her sene yeniden bıkmadan bekledik.

Oysa zaman geçti, ömür bitti.

Farkına vardığımızda çok geçti..

Yeni bir yıl dedik, umutla bekledik

İçimizde bir kıpırtı, yüreğimizde sevgiyle.

Geçmişi bir çırpıda sildik,

Gelecek güzel günlerin hevesiyle..

Saadet Sezer

MUTLU YILLAR…HAPPY NEW YEAR…

Yorum yapılmamış

Yorumlarınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda cevaplayacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.