Kudret Narı

PAYLAŞ

 

 

Kudret Narı Meyvesi

Merhaba sağlık Dostları
Kudret Narı meyvesini manavlarda ve bir çok yerde görüyoruz. Faydaları ve kullanış şeklini biliyor muyuz acaba? Gelin hep birlikte nasıl kullanılıyor nelere faydası varmış bir bakalım :
Ülkemizde Papara yada acayip Elma ismiyle anılan kudret Narının Ana vatanı Hindistan. Tropikal bir bitki. Tohumları da yağ ve macun olarak kullanılıyor. Ülkemizde daha çok Ege bölgesinde yetiştiriliyor. Mineraller ve vitaminler açısından zengin, çok şifalı ve faydalı olan bu bitkinin kullanışı nasılmış bir bakalım:
 Kudret narı macunu:
Öncelikle çekirdeklerini çıkartıyoruz, 2 adet meyvesini eziyoruz. Yarım kavanoz balın içerisine ekliyoruz. Bu macunu sabah ve akşam aç karnına bir tatlı kaşığı tüketebiliriz. Cilt sorunu olan bölgelerinize sürebilirsiniz.
Kudret Narı yağı:
Olgunlaşmamış bir adet kudret narı ufak parçalar halinde doğrayıp, yarım litrelik kavanoza koyuyoruz. Üzerine zeytin yağı koyuyoruz. Bir kaç hafta kudret narı içerisinde yumuşayıp pelte halini alana kadar güneşte bekletiyoruz. Kullanıma hazır hale gelir. Aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketebilirsiniz. cilt sorunu olan bölgelerinize sürebilirsiniz.
Faydaları:
_Sedef ve Egzamaya iyi gelmektedir. Merhem olarak kullanılabilir.
_Vücutta oluşan iltihabi yaralara iyi gelmektedir. Açık yaralara ve yanıklara merhem olarak uygulanmaktadır.
_Şeker hastalığına karşı faydalıdır. Kudret Narının içerisinde bulunan maddelerin şekeri düzenlediği araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.
_Mide sorunlarına iyi gelen bir bitkidir. Gastrit, kolit, ülser, kabızlık gibi sorunlara iyi geldiği görülmüştür.
_Kas ve eklem ağrılarına iyi geliyor.

_Karaciğer sağlığını destekler.
_Antibiyotik özelliği vardır.

 Yazılar bilgilendirme amaçlı olup, kudret Narının fazla kullanımı zararlı olabilir. Herhangi bir hastalığı olan yada hamile ve emziren kişilerin Doktora danışmadan kullanmaları fayda değil zarar verebilir.. 

Kudret narı nedir faydaları nelerdir?

Kaynak https://www.ogrenelim.xyz/kudret-nari-nedir-faydalari-nelerdir/

Sağlıklı günler❤

 

 


Resimler alıntı

 

 

Kudret Narı” için 13 yorum

  1. Bu faydalı bilglendirme için teşekkür ederim. Kudretnarını heryerde bulmak mümkğn olmuyor, bu sebepten mevsiminde tazesini, ve ballı & zeytinyağlı karışımına ulaşmak isteyenleri instagram sayfamıza bekleriz . Sayfa ismimiz @kudretnari @kudretnari

  2. Bu faydalı paylaşım için teşekkürler, kudretnarını heryerde bulmak mümkün olmuyor, mevsiminde tazesine ve ballı & zeytinyağlı kürüne ulaşmak isteyenler instagramdan bize ulaşabilir sayfa ismimiz @kudretnari @kudretnari @kudretnari

Yorumlarınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda cevaplayacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.