Güncel duyuru

PAYLAŞ

2019 da lise mezunu subay ve astsubay alımları yapılacağı duyurulmustu. ÖSYM Başkanlığı tarafından sınav tarihleri ve başvuru şartları açıklandı.  Msü bünyesinde 7 nisan 2019 da yapılacak sınavın başvuruları 16 ocak 27 Şubat tarihleri arasında yapılabilecek. Geç başvurular  ise 7 martta alınacak. Bu sınavdan geçerli not alan adaylar daha sonra yksye girecek. Kadın ve erkek adaylardan subay, erkek adaylardan astsubay alımı yapılacak.

Adaylarda aranan şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 yaşında olmak, Astsubay meslek yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmak.

Devletin Şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtibat,  iftira, rüşvet, hırsızlık,  dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık,  yalan yere yemin, çürümüş tasnii, irza geçmek, sarkıntılık, kız kadın veya erkek kaçırmak, fuhsiyata tahrik, gayri tabii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç olmak üzere kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satimlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birinden mahkumiyeti bulunmamak

Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli yada sakıncalı halleri bulunmamak

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya  zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş hükumlüluklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak

Bir askeri okuldan çıkmış veya çıkarılmamış olmak veya sivil okullardan çıkarılmamış olmak,

Nişanlı, evli, dul, hamile, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsiz olarak birlikte yaşamamak,

Türk Silahlı kuvvetleri, jandarma genel Komutanlığı ve sahil güvenlik Komutanlığı sağlık yeteneği yönetmeliğinde belirtilen askeri okullara girecek öğrenci adaylarına  ilişkin Sağlık kriterlerine sahip olmak

Yukarıdaki şartları taşıyan adaylardan 10 bine yakın subay astsubay alımı yapılacak.

Resimler alıntı

Güncel duyuru” için 11 yorum

  1. Astsubay ve Subay başvuruları birçok kimsenin merakla takip ettiği bir duyuru. Bunu paylaşmanız çok yararlı olmuş gerçekten de. Başvuru yapacak herkese başarılar dileyelim şimdiden.

  2. Başvuru hakkında duyuru geçmeniz çok iyi oldu bir kaç kuzenim vardı başvuru yapmak isteyen. Sayenizde da onlara hatırlatmış oldum.

  3. Subay ve astsubay başvuru duyurunuz çok faydalı olmuş Saadet Hanımcım. Başvuru yapanlara başarılar diliyorum. Daha fazla kişiye ulaşması için yazınızı paylaşıyorum.
    Sevgiler.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda cevaplayacağım.