Çömçem

PAYLAŞ

 

 

İçeriden görünüm, dışarı çıkış kapısı

 

 

Merhaba değerli okurlar

Bugün sizlere, gittiğim ve memnun kaldığım bir mekandan bahsedeceğim. Bana çok yakın olan ve yeni açılan bu yer hem fiyat, hem lezzet, hem de hijyen açısından tavsiye edebileceğim bir mekan.

Çömçem Gaziantep mutfağını ayağımıza getiren ufak ama güzel bir yer.  İlk bakışta görünüm olarak sıcak bir havası var. Girişte sizi güzel karşılıyorlar. Mekanda tadabileceğimiz tatlar beyran, lahmacun, kebap çeşitleri, künefe. Ben en çok beyran, lahmacun ve patlıcan kebabını sevdim. Künefesi sıradan geldi hoşuma gitmedi. Künefeyi her yer güzel yapamıyor açıkçası. Künefe hazır kullanılmış. Künefeyi özel peyniriyle yapılan yerlerden yemek lazım. Yoksa her yerde yerseniz künefeden soğursunuz. O derece önemli bana göre 🙂

İçeriden bir bölüm

 

Küçük bir yer ve her gün dolu. Ben ilk defa açılan yerlere gitmeyi  severim. Açıkçası emek verilerek bin bir umutla açılan bu yerler belli bir süre sonra maalesef kapanıyor. Bu yerden önce, iki defa farklı isimle lokanta açıldı fakat işlemedi kapandı. İnsan üzülüyor tabi. Allah herkesin işini rast getirsin. Demek ki bir şeyler eksik yapılıyor.

 

Girişi

 

 

Öncelikle burası açıldığında kapının önüne tanıtım broşürlerini koymuştu. Bunlardan alanlar fiyatları ve ürünleri görünce mutlaka denemişlerdir. Ben de broşürlerini alıp, eve sipariş vererek önce lahmacunlarını denedim. Çok lezzetli ve kaliteliydi. Özellikle lahmacunu her yer iyi yapamıyor. Ben bu konuda çok seçiciyim. Beğenince arkadaşlarıma tavsiye etmeye başladım. Hatta bir arkadaşım dışarıda et yemez ve etin kalitesini anlar. İthal eti bile hemen anlar. Ben tavsiye edince sağ olsun buradan lahmacunu alıp denemiş. Geçen görüştüğümüzde çok beğendiğini hatta ‘bugün lahmacun yedim oradan’ diye söyleyince çok sevindim. Demek ki ben de burayla ilgili ‘tespitlerim de yanılmamışım ‘ diye düşündüm.

 

Beyran çorbası

Daha sonraki günlerde eşimle beraber gittiğimizde kebabını ve beyranı deneme fırsatım oldu. Beyran ilk defa tattığım harika bir lezzet. Ben çok beğendim. Çorba gibi sulu olduğu için beyran çorbası da diyebiliriz. Kuzu etiyle yapılmış, içinde pirinç de var. Sadece bunu yemek bile insanı doyuruyor. Çok doyurucu ve lezzetli.

Hizmete gelince; Çok hızlı, bekletmeden servis yapılıyor. Fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim en son gittiğimizde çok kalabalıktı. Tek garson olduğu için herhalde diye düşünüyorum, siparişlere  yetişemedi. Sipariş alırken ve hizmet ederken hani bir an önce yiyin de gidin tavrındaydı. Eşim masada çok sinirlendi, kalkıp gidecekti zor ikna ettim. Kalabalık günlerde farklı bir alternatif düşünmeleri gerekiyor bana göre..

Gittiğinizde memnun kalacağınız fiyat ve kalite bakımından güzel bir mekan. Tavsiyem üzere gidenler umarım memnun kalırlar. Gidenlere afiyet olsun…

Başka mekanlarda buluşmak üzere..

Adres: Doktor  Faruk Ayanoğlu caddesi, Fenerbahçe Mahallesi Kadıköy/ İstanbul

Sevgiyle kalın ?

 

Ben beğenmedim ama siz deneyebilirsiniz
Dondurmalı künefe

 

 

Çömçem” için 12 yorum

  1. Sayfama hoş geldiniz. Çok teşekkür ederim inşallah daha da iyi paylaşımlar yapmayı umut ediyorum. Sevgiler ?

  2. Güzel bir yer ben seviyorum hem evimize de yakın. İnşallah yolun düşür. İstanbul Bağdat caddesine gelirseniz, lahmacun yemek isterseniz buraya uğrayın derim. Sevgiler 🙂

  3. Denemeni tavsiye ederim. Lahmacunu da çok güzel 🙂

  4. Beyran çorbasını çok merak ettim. Bu hafta sonu muhakkak deneyeceğim.

  5. Gaziantep de güzel bir şehir, Gaziantep’ in altına eklemekle, listenize yer vermekle iyi yapmışsınız. Umarım en kısa zamanda gidersiniz ?

  6. Künefe, içinde peyniriyle değişik bir tat. Ben de çok seviyorum 🙂 Evet hizmet konusunu düzenlemeleri gerekiyor zira müşteri için çok önemli.:)

Yorumlarınız benim için değerli