Agresif ve Zor İnsanlar

Agresif ve Zor İnsanlar

16/04/2018 27 Yazar: Saadet Sezer

Anne karnında dinletilen müziğin çocuğu etkilediğini belirten uzmanlar gürültülü müziğin agrasif bir kişilik ortaya çıkardığını söylüyorlar..Bu güzel sıcacık Pazartesi sabahından merhaba Dostlar☺❤

Bazı insanlar bu dünyaya sırf mutsuz olmak için gelmişler diye düşünmeden edemiyorum. Hiç bir şeyden memnun olmayan sürekli  her şeyi eleştiren, sürekli her şeye söylenen kendisiyle barışamamış bu insanlar sadece kendilerini değil yakın çevresindeki insanlara da mutsuzluk verebilmektedir. Mutlaka hepimizin çevresinde bu tür insanlar vardır. Kimseyi kaldıracak gücüm olmayan ben, eskisi gibi tolerans gösterip sabırla o insanla ilişkimi sürdürmeyi bırakıyorum. Hiç Öyle kimsenin kaprisini çekecek durumda değil artık insanlar. Herkes çok değil bir miktar huzur istiyor. 
Bu tür insanlar sanki dünya onların etrafında döner gibi davranırlar. Mutlaka  çatacak, yakınacak bir şeyler bulurlar. Kendi enerjilerini tükettikleri gibi karşısındakinin  enerjisini de tüketirler.
Hep mutsuz, karamsar, huzursuz insanlardır.
Bu insanlarla uğraşmak gerçekten çok zor. Hiç bir şeyden ikna olmayan bu insanlarla tartışmamak gerekiyor çünkü kavgadan beslenen negatif enerji veren  bu tür insanlarla uğraşmak sabır gerekiyor. Sabrınız varsa buyurun uğraşın  ama  yoksa en iyisi onlardan hemen uzaklaşın..
Ben kendi adıma çevremde olan bu tür insanlardan sıkıldım, yoruldum. Artık tahammülüm kalmadı. Bu yazıyı yazmaya karar verince biraz araştırdım ve anlatılanların gerçekten bu kişilere çok uyduğunu gördüm. Hatta buna pasif agresif kişilik bozukluğu deniliyormuş.
Siz de bakın bakalım sizin de çevrenizde bu tür insanlar var mı?

Özellikleri; Gergin, sürekli tepkili, her daim muhalif, alaycı, güvensiz, yanılmaktan hoşlanmayan. 
Nerede bulursunuz: Ofiste, internetde, her yerde. 
Nasıl tanırsınız: Çok çabuk sinirlenirler.
 Kendilerinde asla hata aramazlar, derhal suçu başkasına atarlar.
Yatıştırmak, gönül almak onlar için gereksizdir.
Karşılarında sürekli haksız eleştiriye maruz kalırsınız.
Kendilerini herkesten üstün görerek, altındakileri ezmek için özellikle kırıcı konuşurlar.

_Kalabalık ortamda sevmedikleri insanları gayet rahat dışlarlar. Herkese gülücükler dağıtırken sevmediği o kişiyi dışlamak için elinden geleni yaparlar
_Siz yokmuş gibi kabul etme konusunda üstlerine yoktur. Diyelim ki istemeden kırdınız Özür dilemeniz için kullanacağınız her türlü yolu kapatırlar. Karşınızda susarlar o sustukça siz delirirsiniz. 
_Kıskandıkları şeyler hakkında iyi konuşuyormuş gibi yapıp, aşağılarlar. Örneğin yeni bir elbise aldığınızda ‘güzel elbiseymiş ama 36 beden olsan daha iyi yakışırdı’ derler yada yeni bir ev aldığınızda ‘hoş ev keşke aydınlık bir yer olsaydı’ derler
_Duygu sömürüsü yaparak insanı baskı altında bırakırlar.

Küskün, asık surat ve tartışmacı bir tavır sergilerler. Otorite sahibi kurumları ve kişileri sürekli eleştirme ve küçümseme, başkalarını kıskanma ve kendi şansızlığını vurgulama, bir yandan saldırgan ve küstah davranırken diğer taraftan pişmanlık gösterme eğilimindedirler.

Önemsiz olaylardan büyük kavgalar ve tartışmalar çıkartma yeteneğine sahip kişilikler. Bağırıp çağıran tartışmayı fikir alışverişinden çok bağırarak kudurukluğunu belirtmek için yapan, Her şeye ters gidip ‘Agresifim ben ‘ nidalarıyla kendini bir şey zanneden, kendi ezikliğini şiddet ile örtmeye çalışan, makul mantıklı insanların kendisi ile muhatap olmadığını gördükçe sinirinden deliren insan örneğidir..
 Görüldüğü gibi geçinilmesi zor bu tür insanlarla yaşamak için Soğukkanlı olmak ve büyük bir sabır gerekiyor…

Sevgiyle kalın ❤ Fotoğraflar alıntı

Beğendiyseniz paylaşın